Aktualitet

Sëmundja e rëndë i merr jetën politikanit dhe biznesmenit Ilir Dashi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 19/09/21 |
mapo.al

Politikani dhe biznesmeni Ilir Dashi është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme.


Mesohet se vdekja e tij ka ardhur për shkak te semundje qe vuante prej kohësh.


Lajmin e trishtë e ka dhënë përmes një stausi në rrjetet sociale, mikja e tij Donika Mici.Ilir Dashi ka shërbyer në disa detyra të rëndësishme shtetërore, ndërsa ka qenë i angazhuar edhe me LSI-në, ku ka drejtuar edhe degën e kësaj partie në Tiranë.Konkretisht ai ka mbajtur detyrën e drejtorit të QSUT-së, si dhe të drejtorit të hekurudhës.339


Etiketa:

Pas