Aktualitet

“Ndal jemi Shqiponjat”, si u arrestua shkodrani me armë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:21 - 25/06/19 |
mapo.al

Forcat “Shqiponja” kanë arrestuar një të ri në Shkodër, i cili lëvizte me armë zjarri. Forcat “Shqiponjat” kanë ndaluar një 25-vjeçar, i cili po udhëtonte me motor dhe nga kontrolli i kanë zbuluar në çantë një pistoletë pa leje.


Njoftimi


Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje. Qarkullonte me armë zjarri vihet në pranga 25 vjeçari.


Sekuestrohet një armë zjarri, pistoletë.


Nga shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” në zbatim të planit të masave për parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kapet dhe arrestohet në flagrancë shtetasi L. M, 25 vjeç, banues në Shkodër.

Arrestimi I tij u bë pasi Forca Posaçme “Shqiponja” kanë bërë ndalimin e tij i cili udhëtonte me motorr dhe gjatë kontrollit të ushtruar ju gjet dhe ju sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarr, pistoletë tip TT.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

Pistoleta e sekuestruar


Etiketa: ,

Pas