Aktualitet

Ndalet Real-i, më i miri i La Liga-s ndëshkon ‘Los Blancos’
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:25 - 21/11/20 |
mapo.al

Real Madrid nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 kundër Villarreal-it në javën e 10-të të La Liga-s.


Mariano Diaz, i kthyer titullar pas një mungese të gjatë për shkak dëmtimi, ka kaluar në avantazh madrilenët pas vetëm dy minutash lojë.


Kundërpërgjigja e vendasve ka ardhur në të 76-ën me Moreno-n, që ka shënuar nga pika e bardhë pas një penalltie të shkaktuar nga Courtois.Sulmuesi i Nëndetëses së Verdhë është lojtari që ka shënuar më shumë gola në La Liga që nga qershori i kaluar (12).


Zhgënjen Eden Hazard, i cili është zëvendësuar pas 65 minutash lojë pa tentuar asnjë gjuajtje drejt kuadratit dhe pa krijuar asnjë rast.


Real mban vendin e katërt në renditje me 17 pikë, ndërsa Villarreal të dytin me 19 pikë.Pas