Aktualitet

Ndalimi i Balliut, përfaqësuesit e PD nisen tek Drejtoria e Policisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:54 - 13/10/19 |
ro ot

“Përfaqësues të Partisë Demokratike janë nisur drejt Drejtorisë së Policisë, ku po mbajnë të ndaluar ish-deputetin Klevis Balliu.”bëjnë me dije burime nga PD.Ish-deputeti Klevis Balliu u shoqërua së bashku me katër protestues të tjerë në përfundim të protestës tek Unaza e Re. Ai është shoqëruar edhe më herët pikërisht për protestat tek Astiri.


Rikujtojmë se Gjykata e Tiranës dha sot masën e sigurisë “arrest me burg” për tre banorët e Astirit të arrestuar tre ditë më parë nga policia.
Në mbështetje të banorëve tek Unaza e Re, këtë mbrëmjes ishte edhe kreu i PD Lulzim Basha, i cili u shpreh se pa çuar para drejtësisë Ramën nuk ka Europë.
LEXO EDHE: 

https://gazetamapo.al/astiri-ish-deputeti-balliu-dhe-4-protestues-shoqerohen-ne-polici/

Basha nga Unaza e Re: Pa çuar para drejtësisë Ramën nuk ka Europë

Lihen në burg tre të arrestuarit e Astirit, PD: Vendim politik

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas