Aktualitet

Ndalimi i koalicioneve, Meta publikon videon e Ramës 7 vite më parë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:46 - 15/07/20 |
mapo.al

“Nuk mund të bëhen ndryshime në Kushtetutë të njëanshme”. Kështu shprehej 7 vite më parë Edi Rama, sot kryeministër i vendit.


Video është publikuar nga presidenti Ilir Meta, i cili thotë se miratimi i Kushtetutës me referendum popullor është merita më e madhe e Partisë Socialiste. Reagimi i Metës ka ardhur pas nismës së mazhorancës për të ndryshuar Kushtetutën sa i përket Kodit Zgjedhor dhe pas takimit që kreu i shtetit pati me kreun e PD-së Lulzim Basha.


“Ky vizion të dashur miq meriton vetëm duartrokitje! Miratimi i Kushtetutës me REFERENDUM popullor është merita më e madhe e vetë Partisë Socialiste në këto tre dekada!“, – shkruan Meta 

LEXO EDHE:

Zbardhet takimi Meta-Basha: Opozita t’i qëndrojë “5 qershorit”, ndryshimi i Kushtetutës përpjekje e dështuar


Etiketa: , , ,

Pas