Kronika

Ndalimi i paligjshëm – Apeli liron tre kontrollorët e Rinasit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:48 - 27/04/21 |
mapo.al

Gjykata e Apelit Tiranë ndryshon masën për 3 kontrollorët e Rinasit, Flora Ndreca, Muhin Mezini dhe Armando Fezga.

Gjykata e Apelit e ka vlerësuar të paligjshëm ndalimin e tyre.


Duke rrëzuar masën e arrestitme burg dhënë nga Gjykata e Tiranës, Gjykata e Apelit ka caktuar arrest shtëpie për Muhin Mezinin, i cili ndodhej në qeli.

Detyrim paraqitje caktoi gjykata për Flora Ndrecën për të cilën Shkalla e Parë kishte vendosur “arrest shtëpie” dhe “arrest shtëpie” për Armando Fezgën, i cili gjithashtu ishte në “arrest me burg”.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas