Kryesore

Ndarja nga jeta e Gaqo Çakos, Meta: Ngushëllime për Nderin e Kombit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:41 - 02/08/18 |
mapo.al

Kreu i shtetit Ilir Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të artistit të mirënjohur shqiptar, Gaqo Çako.


“Nderi i Kombit tonë, mjeshtri i përsosur Gaqo Çako ka lënë gjurmë të pashlyeshme në interpretimet e operave në skenat shqiptare e botërore si dhe ato të këngëve të muzikës së lehtë shqiptare, me ndarjen e tij nga jeta po le një boshllëk të madh artistik e shpirtëror ne trashëgiminë tonë artistike dhe në mes të bashkësisë së artistëve, kolegëve dhe të artdashësve shqiptarë, kudo ku ndodhen.


Në këto çaste hidhërimi të pamatë, gjendem shpirtërisht pranë familjarëve, të afërmve dhe kolegëve e bashkëpunëtorëve të të ndjerit Gaqo Çako! I paharruar qoftë kujtimi dhe vepra e tij artistike dhe iu prehtë shpirti në paqe!”, shkruan Meta në mesazhin e tij.
Lexo edhe :  Meta uron Ditën e Pavarësisë: 108 vite janë mjaftueshëm për ta bërë Shqipërinë si gjithë Europa


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas