Aktualitet

Ndërroi jetë para zgjedhjeve, Bashkim Fino votohet sërish


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:53 - 28/04/21 |
mapo.al

Më 29 prill, ish-kryeministri dhe ish-deputeti i ndjerë Bashkim Fino bën një muaj që u nda nga jeta për shkak të COVID-19, teksa ishte një nga kandidatët e PS në Fier, ku u rendit i katërti.

Por megjithëse i ndjerë, Fino ka marrë 31 vota në këtë qark, deri më tani kur janë numëruar 124 nga 580 Qendra Votimi në procesin e numërimit të votave për kandidatët.


Numrin më të madh të votave deri tani në Fier e ka Lindita Buxheli, 1747, e cila është kryetare e PS-së në Lushnjë. Më pas vjen Erion Braçe me 1411 vota. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi është i treti deri tani me 1387 vota, megjithëse është numëruar vetëm 1/5 e kutive.1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas