Aktualitet

Ndërron jetë 20-vjeçarja që mbeti e plagosur nga shpërthimi në Ferizaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:08 - 26/02/21 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë njëra nga të lënduarat në shpërthimin të bombulës në Ferizaj, që ndodhi muajin e kaluar.


20 vjeçarja Fatime Haxhidema më 7 janar ishte nisur për t’u trajtuar në Turqi, por që nga plagët e marra nuk arriti t’ia dalë.


Ndërkohë, si pasojë e këtij shpërthimi kanë mbetur të lënduar 44 persona, që ishin brenda lokalit, mes të cilëve klientë e punonjës.Në bazë të hetimeve të zhvilluara nga organet e ndjekjes dhe hetuesisë del se shkaktar i këtij shpërthimi ishte bombola 25 litërshe e krisur.
1
Etiketa: , ,

Pas