Aktualitet

Ndërron jetë 21-vjeçari te spitali Infektiv


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:50 - 15/10/21 |
mapo.al

Një 21-vjeçar nga Fieri ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv mesditën e sotme. I riu ishte shtruar në këtë spital prej ditës së mërkurë me hemoglobinë të ulët dhe simptoma të rënda të COVID.


Në momentin e testimit tamponi i tij ka rezultuar negativ, por gjithsesi gjendja e tij është përkeqësuar.


Ai ishte futur në intubim dy ditë më parë, por gjendja i tij është rënduar edhe si pasojë e sëmundjes së talasemisë, duke bërë që 21-vjeçari të ndërrojë jetë.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas