Aktualitet

Ndërron jetë në moshën 59-vjeçare, vajza e Nelson Mandelës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:29 - 13/07/20 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare mëngjesin e sotëm në Johannesburg Zindzi Mandela, vajza e Nelson dhe Winnie Mandelës, dy ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut.


Ajo ishte ambasadore e Afrikës së Jugut në Danimarkë. Mediat raportojnë se nuk dihen ende shkaqet e vdekjes.


Zindzi ishte fëmija i gjashtë i Nelson Mandelës dhe i dyti i tij me Winnie Madikizela-Mandelën.


Nelson Mandela vdiq në vitin 2013 në moshën 95-vjeçare.Etiketa: , ,

Pas