Aktualitet

Ndërron jetë në moshën 96-vjeçare kompozitori dhe politikani i njohur grek


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:23 - 02/09/21 |
mapo.al

Kompozitori i famshëm i Greqisë, Mikis Theodorakis ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare.


Arti grek sot është në zi për një nga figurat më të rëndësishme të saj.


Theodorakis ka kompozuar muzika të të gjitha llojeve nga operat, simfonitë, balet, oratorio e kor kishtar deri tek teatri, kinemaja, këngë popullore etj.Ai gjithashtu u përfshi në politikë fillimisht me Partine Komuniste Greke e më pas në Demokracinë e Re.17.12.2013
Europa,Griechenland,Athen,zu Hause bei dem griechischen Musiker und Komponisten Mikis Theodorakis(87)#Europe,Greece,Athens.-DIGITAL PHOTO.50MB.
Copyright:Jens Rötzsch
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas