Kronika

Ndërron jetë nga koronavirusi gardisti, truprojë personale e Elisa Spiropalit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:24 - 27/07/20 |
mapo.al

Një gardist ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në spitalin “Shefqet Ndroqi” ku ishte i shtruar.


Bëhet fjalë për gardistin me inicialet Gani Potka, 58 vjeç, truprojë personale e ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.


Mësohet se 58-vjeçari dy ditë më parë kishte shfaqur temperaturë të lartë dhe ishte shtruar në spitalin COVID-2.


Përkundër kujdesit të mjekëve, ai nuk ka arritur që të fitojë luftën me sëmundjen duke ndërruar jetë ditën e sotme.
Etiketa: , , ,

Pas