Aktualitet

Ndërron jetë nga koronavirusi prifti nga Pogradeci
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:42 - 27/10/20 |
mapo.al

At, Todi Jovani që shërbente si prift në Pogradec ka humbur betejën me koronavirusin.


Shërbestari i kishës ortodokse ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare.


 Lajmi është bërë i ditur nga miq dhe të afërm të At Jovanit, të cilët shprehin ngushëllimet dhe lajmërojnë se ceremonia mortore do të zhvillohet ditën e nesërme.


Që prej fillimit të pandemisë regjistrohet i pari prift që humb betejën me pandeminë në vendin tonë.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas