Aktualitet

Ndërron jetë princesha spanjolle Maria Teresa, viktima e parë mbretërore nga Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:18 - 28/03/20 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare si pasojë e koronavirusit Princesha Maria Teresa. Lajmi u dha nga Princi Henry i Bourbon-Parma i cili konfirmoi se motra e tij ndërroi jetë një ditë më parë si pasojë e epidemisë së koronavirusit.


Ajo lindi në kryeqytetin francez më 28 korrik të vitit 1933 dhe prindërit e saj ishin Princi Xavier dhe Madaleina e Burbonit, të cilët kishin 9 fëmijë.


Familja është pjesë e shtëpisë së Bourbon-Parmës, e cila është një degë e familjes mbretërore spanjolle dhe që rrjedh nga dinastia franceze Kapetian. 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas