KMR

Ndërtesa ikonike në formë shporte do kthehet në hotel (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:40 - 30/10/19 |
ro ot

Udhëtarët së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë natën brenda një shporte të madhe, pasi ndërtesa e pazakontë në Ohajo do transformohet në një hotel.


Ndërtesa në formë të pazakontë e cila përmban shtatë kate, është planifikuar të shndërrohet në një hotel luksoz.


Ndërtesa në formën e një shporte pikniku do të përbëhet nga 150 dhoma, një pishinë të brendshme dhe një restorant. Ndërtesa me strukturë të pazakontë tashmë është e pajisur me një qendër palestre dhe një auditor. Ndërtesa, në qytetin e Newark, dikur i përkiste prodhuesit të shportave prej druri, Longaberger Company.Struktura 180,000 metra katrorë u ndërtua në 1997 me urdhër të themeluesit të kompanisë Dave Longaberger për 32 milion dollarë. Sidoqoftë, kompania u zhvendos nga ndërtesa me formë mjaft të rrallë në vitin 2016 dhe ajo u mbyll në vitin 2018.Tani kjo pronë i përket zhvilluesit të pasurive Steve Coon dhe partnerit të tij të biznesit Bobby George. Z. Coon ka folur për planet e tij për kompaninë, Coon Restaurimi & Sealants, për ta transformuar ndërtesën dhe për ta hapur atë si hotel në vitin 2020.Sipas tij gjithçka ishte marrë në konsideratë por vlera më e mirë ishte një hotel. Kjo do të qëndrojë një shportë. Do të jetë një shportë përgjithmonë, u shpreh ai për projektin e transformimit të ndërtesës.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas