Aktualitet

Ndihma për të prekurit/ Duka: Do të ndërtojmë tre shtëpi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:23 - 27/11/19 |
mapo.al

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka thotë se së bashku me homologët e Kosovës dhe Maqedonisë kanë vendosur që të ndërtojnë tre shtëpi që janë prishur nga tërmeti.


“Sot në Durrës prita & takova me kënaqësi miqtë dhe homologët e mi Presidentë të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Agim Ademi dhe Muamed Sejdini, të cilët shprehën dëshirën për t’ju bashkuar FSHF-së në kontributin për familjet e prekura nga tërmeti. Duke u nisur nga dëshira dhe nga gadishmëria nga i gjithë komuniteti i futbollit, ne marrim përsipër rindërtimin e tre shtëpive të rrënuara. Fushata e ndihmës nga ana e FSHF-së do vijojë në ditët në vazhdim. Ne jemi një skuadër!” thotë Duka.


1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas