Aktualitet

Ndryshime në disa komisariate, ja emrat që lëvizin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:52 - 10/02/20 |
mapo.al

Sot janë zyrtarizuar ndryshimet në nivel shef komisariati në disa qytete të vendit. Kështu mësohet se Nik Nikolla, shefi i Komisariatit të Tropojës, është emëruar në të njëjtën detyrë në Lezhë, ku zëvendëson Agron Kurtin.

Ky i fundit mësohet se është emëruar shef Komisariati në Kukës, duke zëvendësuar komisarin Arben Kalaja, i cili kalon në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë. Ndërsa në krye të komisariatit të Tropojës është emëruar Arian Dumi.


Ndryshimet nëpër komisariate vijnë pak ditë pasi policia ka nisur disa aksione në të gjithë vendin, me qëllim evidentimin e personave që mund të kenë lidhje me krimin, si dhe ata që kanë pasuri që nuk mund ti justifikojnë me veprimtarinë e tyre.
1
Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas