Aktualitet

Ndryshime në policinë e Korçës, shkrihen disa sektorë dhe transferohen disa shefa


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:23 - 05/06/18 |
mapo.al

Ndryshime kanë ndodhur së fundmi në Policinë e Qarkut juglindor të Korçës. Burime për “News24” bëjnë me dije se janë shkrirë plotësisht sektori i krimit ekonomik dhe sektori i antidrogës.


 


 Përveç specialistëve, të cilët janë transferuar në sektorë të tjerë, mësohet se janë larguar nga detyra edhe dy drejtuesit e këtyre sektorëve.


Të njëjtat burime bënë me dije se janë larguar një ditë më parë shefi i Qarkullimit të Korçës dhe Pogradecit, të cilët do të ushtrojnë detyrën e Shefit të Rendit.


Shefi i Qarkullimit të Korçës do të mbajë pozicionin e shefit të Rendit në Maliq, ndërsa shefi i Qarkullimit të Pogradecit do të mbajë pozicionin e Shefit të Rendit në Komisariatin e Pogradecit.
Lëvizjet kanë përfshirë edhe sektorin e qarkullimit rrugor.

Më shumë se 50 % e efektivëve të këtij sektori do të transferohen në sektorin e Rendit, ndërsa në sektorin e Qarkullimit priten emërime të reja. Gjithashtu mësohet se kësaj furtune nuk i shpëtojnë edhe disa shefa komisariatesh.

 


Etiketa: , , ,

Pas