Aktualitet

Ndryshimi-Mapo nesër: Albin Kurti prin, të dhënat flasin për fitore të thellë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:05 - 14/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus zgjedhjet e parakoshme parlamentare në Kosovë.


Nga numërimi i votave të para Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmani udhëheqin me diferencë të madhe me partitë e tjera.


Megjithatë, duket se do të jetë nevoja për koalicion për të qeverisur, e sidomos për të zgjedhur Presidentin e ri, që është një moment që mund të prodhojë sërish krizë politike.Kosova tregoi dje se është tashmë një demokraci që funksionon.Pjesëmarrja ishte më e lartë se në zgjedhjet e një viti më parë, nuk pati incidente serioze dhe nuk u raportuan raste për manipulim vote.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas