Aktualitet

Ndryshimi radikal i Instagramit, do zhduket komanda jonë e preferuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 21/04/19 |
ro ot

Lajme jo të mira nga Instagram. Një nga opsionet identifikuese të Instagramit duket se do të zhduket dhe është fjala për zemrën e kuqe, komandën e ‘like’


Kjo do të thotë se nuk ka më zemra të kuqe për fotot e postuara nga miqtë tanë apo për figurat publike që duam të ndjekim. Me gjasë, “pëlqimet” do t’i shohë vetëm përdoruesit që i merr ato dhe jo të tjerët.


Kjo nismë është konsideruar një ndryshim radikal për rrjetin social Instagram me qëllimin për t’i përqendruar njerëzit më shumë tek përmbajtja dhe sa më pak tek like-t e marra.


Edhe pse ky ndryshim është ende në fazën eksperimentale, dihet që nuk do të mirëpritet nga përdoruesit, të cilët i shohin si shumë të rëndësishme numrin e “Like”.Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas