Aktualitet

Ndryshojnë masat kufizuese? Çfarë thotë Komiteti Teknik i Ekspertëve (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:26 - 22/10/21 |
mapo.al

Masat shtrënguese për parandalimin e Covid-19, nuk do të ndryshojnë. Ky ka qenë vendimi i marrë në mbledhjen e Komitetit Teknik të Ekspertëve ditën e sotme.


Sipas zv.ministres së Shëndetësisë, Mira Rakacolli pavarësisht se në vend ka një përkeqësim të shifrave me infektimet, nuk është parë e nevojshme për të ndryshuar masat shtrënguese.


“Niveli i masave shtrënguese do mbetet i njëjtë. Komiteti tërheq vëmendjen tek zbatimi i masave dhe kështu nuk ka vend për shtrëngime të mëtejshme” tha Mira Rakacolli.Ekspertët kanë bërë thirrje edhe një herë që qytetarët të vaksinohen si dhe të ruajnë distancën e të mbajnë maskat.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas