Aktualitet

Në ditëlindjen e tij të 36-të, Ronaldo dha mesazhin e bukur për fansat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:43 - 06/02/21 |
mapo.al

Futbollisti më i suksesshëm në botë, Cristiano Ronaldo, ka festuar ditën speciale të lindjes së tij në gjirin e ngrohtë familjar, pranë partneres Georgina dhe fëmijëve të tij.


Futbollisti ka mbushur 36 vjeç dhe në rrjete sociale nuk ka munguar një portret i bukur familjar, shoqëruar me një mesazh domethënës për të gjithë fansat.


Ronaldo i ka falenderuar të gjithë mbështetësit që kanë qenë krah tij gjatë gjithë këtyre viteve karrierë, teksa shprehet se i vjen keq që s’do të jetë pranë tyre si futbollist edhe 20 të tjera.Megjithatë, ai tregon se për sa kohë të jetë në fushë, do të japë maksimumin e tij, si shenjë vlerësimi për mbështetjen e madhe të fansave.36 vjeç, e pabesueshme! Ndihet sikur gjithçka nisi dje, por ky udhëtim është tashmë plot aventura dhe histori për t’u mbajtur mend. Topi im i parë, ekipi im i parë, goli im i parë … Koha ikën! Nga Madeira në Lisbonë, nga Lisbona në Manchester, nga Manchester në Madrid, nga Madrid në Turim, por mbi të gjitha, nga thellësia e zemrës sime në botë … Unë kam dhënë gjithçka që kam mundur, nuk jam kursyer kurrë dhe gjithnjë jam përpjekur të jap versionin më të mirë të mundshëm timin. Në këmbim, ju më dhatë dashurinë dhe admirimin tuaj, praninë tuaj dhe mbështetjen tuaj të pakushtëzuar. Dhe për këtë, unë kurrë nuk do të jem në gjendje t’ju falënderoj sa duhet. Nuk mund ta bëja pa ju. Ndërsa festoj ditëlindjen e 36-të dhe vitin e 20-të si futbollist profesionist, më vjen keq që nuk mund t’ju premtoj edhe 20 vjet të tjera për këtë. Por ajo që unë mund t’ju premtoj, është se për sa kohë që vazhdoj, ju kurrë nuk do të merrni më pak se 100% nga unë! Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe për mesazhet dhe nismat tuaja të mira gjatë kësaj dite. Do të thotë shumë për mua dhe të gjithë keni një vend të veçantë në zemrën time.”– ka shkruan futbollisti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas