Sport

Në dyshim nisja e kampionatit në Gjermani, dy raste pozitive te Borussia

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:21 - 06/05/20 |
mapo.al

Me gjithë dëshirën e madhe për t’iu rikthyer emocioneve të futbollit, rastet pozitive me koronavirus në futbollin gjerman nuk ndalen prej disa ditësh.


3 të infektuar të tjerë u raportuan nga mediat gjermane pasditen e kësaj të marte.


Dy prej tyre lidhen me klubin e Borusia Monchengladbach, një futbollist dhe një pjesëtar i stafit.


Personi tjetër është anëtar i një klubi nga Bundesliga 2 gjermane.


Këto zhvillime të fundit në futbollin gjerman mund të kompromentojnë rinisjen e sezonit.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas