Aktualitet

Në gjendje të rëndë nga COVID, shtatzëna bën lindje të parakohshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:21 - 12/10/21 |
mapo.al

Një grua shtatzënë e infektuar me koronavirus ka bërë lindje të parakohshme dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.


Shtatzëna qëndroi për gati nëntë ditë në shtëpi e infektuar duke shkuar në Infektiv vetëm të dielën, pra dy ditë më parë kur gjendja iu rënda.


Gruaja shtatzënë ka bërë lindje të parakohshme, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë, e intubuar në reanimacion.Katër ditë më parë një 26-vjeçare shtatzënë ndërroi jetë në Infektiv.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas