Aktualitet

Në kërkim për mashtrim dhe kultivim kanabisi, ekstradohen tre nga Greqia dhe Italia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:59 - 02/07/20 |
mapo.al

Vijojnë operacionet e përbashkëta mes Interpol Tirana dhe homologëve, për kapjen dhe ekstradimin e personave që i shmangen përballjes me organet e drejtësisë dhe vuajtjes së dënimeve.

Si rezultat i bashkëpunimit të ZQK Interpol Tirana me homologët, u bë i mundur ekstradimi nga Greqia dhe Italia i tre shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga organet e drejtësisë shqiptare.


Kështu u estradua nga Greqia shtetasi Altin Gjergji, 37 vjeç, banues në Pukë, i dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë, me 6 vjet e 6 muaj burg, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
U ekstradua nga Greqia gjithashtu shtetasi Renato Rama, 26 vjeç, banues në Tepelenë, i dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, me 3 vjet e 4 muaj burg, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.


Ndërsa nga Italia u ekstradua shtetasi Ergys Rexha, 31 vjeç, banues në Peqin, i dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, me 2 vjet burg, për veprën penale “Mashtrimi”.

Lexo edhe :  Karantinë dy javore për personat që kthehen nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut

1


Etiketa: , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas