Op Ed

Në Kosovë ka humbur edhe Edi Rama

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:16 - 07/10/19 |
Nga Enver Robelli

Nga Enver Robelli


Në Kosovë ka humbur edhe Edi Rama. Ai që në Nish u entuziazmua me idenë e Aleksandër Vuçiçit për ndarjen e Kosovës.Ai që erdhi në Kuvendin e Kosovës dhe foli e foli e nuk e përmendi emrin e Ibrahim Rugovës, prijetarit të pavarësisë së Kosovës. Dhe çka ndodhi? Gjysma e Kuvendit ia bojkotoi fjalimin.


Ai që kundërshtarët e copëtimit të Kosovës i quajti “gomarë”.

Ai që protestat studentore nga Shkodra në Sarandë kundër oligarkisë së tij i quajti konspiracion kosovarësh.

Ai që Kosovën e njeh nga njerëzit që i takon në kafehane dhe që i merr me vete për t’i përdorur e keqpërdorur.

Ai që e humbi një shans të madh, të jetë ai Edi Rama i fillimviteve 90-të.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas