Në Lituani vetëm për hakmarrje, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare rikthehet sërish në fushë. Pas barazimit 0-0 ndaj Kazakistanit, kuqezinjtë shkojnë për hakmarrje në transfertën lituaneze. Por djemtë e drejtuar nga Edi Reja kanë më nevojë edhe për pikë, çka do t’i katapultonte në vendet e larta të tabelës dhe t’i afronte akoma dhe më shumë me fitimin e grupit, në Ligën C.

Humbja në “Air Albania” duket se ka dhënë mësime të mira për Rejën, me italianin që në konferencën për shtyp theksoi se Lituania është një ekip me cilësi, por sigurisht ka pikat e saj të dobëta.“Performanca e Lituanisë në ndeshjen ndaj Shqipërisë ka qenë shumë e mirë, pasi kanë ushtruar presing të vazhdueshëm duke i hequr iniciativën ekipin tonë. Kemi pasur shumë pak mundësi për të konkretizuar ato pak raste që krijuam. ndeshja mund të përfundonte edhe barazim. Gjithsesi jemi të vetëdijshëm se është një ekip me aftësi të larta teknike,por ka pika të dobëta dhe aty do i godasim“, tha në konferencën e fundit për shtyp trajneri Reja.

Në takimin e programuar për të nisur në orën 18:00 me orën lokale, Shqipëria pritet t’i qëndrojë besnik skemës 3-5-2, por me pak ndryshime në krahët e mesfushës.

Gjimshiti-Dermaku-Kumbulla në mbrojtje, e gjithashtu kapitenit Berisha në portë.

Në të djathtë të mesfushës pritet të debutojë Albi Doka, ndërsa në të majtë ka balotazh mes Memollës dhe Lenjanit. Në seancën e fundit në “LFF Stadium”, trajneri kuqezi konfirmoi në mesfushë treshen Abrashi-Bare-Kallaku.

Reparti i sulmit pritet të formohet nga dyshja e talentuar, Armando Broja-Giocomo Vrioni.


Fatal error: Uncaught ___C_0: (E_ERROR) Trying to access array offset on value of type bool in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config:252 Stack trace: #0 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(13): ___C_5->_errorHandler(2, 'Trying to acces...', '/home/gazetamap...', 13) #1 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_demo_style() #2 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(74): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_image_size() #3 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(63): JNews\Module\Block\Block_9_View->build_column(Array, 'jeg_col_2o3') #4 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(47): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_column(Array, 'jeg_col_2o3') #5 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/BlockViewAbstract.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_output(Array, 'jeg_col_2o3') #6 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/ModuleViewAbstract.php(165): JNews\Module\Block\BlockViewAbstract->render_module(Array, 'jeg_col_2o3') #7 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(1265): JNews\Module\ModuleViewAbstract->build_module(Array) #8 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(205): JNews\Single\SinglePost->related_post(false) #9 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): JNews\Single\SinglePost->related_post_hook('') #10 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #11 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #12 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/fragment/post/single-post-1.php(66): do_action('jnews_single_po...') #13 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(772): require('/home/gazetamap...') #14 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/gazetamap...', false, Array) #15 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/general-template.php(204): locate_template(Array, true, false, Array) #16 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/single.php(16): get_template_part('fragment/post/s...') #17 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/gazetamap...') #18 /home/gazetamapo/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/gazetamap...') #19 /home/gazetamapo/public_html/index.php(17): require('/home/gazetamap...') #20 {main} thrown in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config on line 252