Sport

Në “luftë” për sulmuesin shqiptar, skuadra franceze ofron 10 mln €


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:51 - 04/06/19 |
ro ot

Sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi zhvilloi një sezon fantastik në Turqi me fanelllën e Rizesporit. Ai realizoi 17 gola dhe dha 8 asist për gol. Forma e shkëlqyer e ish-futbollistit të Teutës dhe Besës së Kavajës, zgjoi interesimin e shumë klubeve Europiane, mes tyre edhe Gallatasarai, Fenebahçe, si dhe francezët e Tuluz. Këta të fundit, sipas drejtorit sportiv të Rizesporit, Hakan Bal, kanë ofruar plot 10 milionë euro për shërbimet e shqiptarit të Kosovës.


“Kemi marrë një ofertë prej 10 milionë euro prej Tuluz, ndërkohë Gallatasarai ka ofruar deri më tani 2.5 milionë euro, plus dy lojtarë”, ka zbuluar drejtori i Rizesporit.


1

Etiketa: , ,

Pas