Aktualitet

Në pallatin ku u plagos biznesmeni, 6 muaj më parë u gjet i vdekur roja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:17 - 13/01/21 |
mapo.al

Në pallatin e pandërtuar ende ku u plagos sot me armë zjarri biznesmeni Sino Llanaj, regjistrohet vdekja e një rojeje.


Gjashtë muaj më parë humbi jetën i identifikuari me inicialet N.B., 50 vjeç. Asokohe, dyshimet ishin se roja e objektit mund të kishte rënë nga lartësia.


Sot dyshohet se vdekja e tij mund të ketë lidhje me konfliktin e hershëm të biznesmenit Sino Llanaj dhe Albert Allmuça rreth një kompleksi i banimit që duhej të përfundonte brenda vitit 2019.Objekti nuk është ndërtuar ende, dhe qytetarët që kanë parapaguar për hyrje vijojnë të jetojnë me qira.Konflikti u agravua fillimisht të shtunën, me rrahjen barbare të biznesmenit Llanaj nga truprojat e Allmuçës.Mësohet se dy ish-ortakët kanë pasur konflikte me njëri-tjetrin prej një kohe të gjatë, lidhur me mënyrën se si i kanë shitur apartamentet e pallatit në fjalë. Dy biznesmenët shisnin nga dy herë hyrjet e pallatit.

1


Etiketa: , , ,

Pas