Politika

Në pritje të konsensusit/ Në orën 11:00 mbledhja e ambasadorëve me Këshillin Politik

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:13 - 03/06/20 |
mapo.al

Ambasadorët e SHBA, BE, Britanisë së Madhe, do të takohen sërish sot me përfaqësuesit e Këshillit Politik sot në orën 11:00.


9 orë negociata të një ditë më parë në rezidencën e Ambasadës amerikane u mbyllën pa ndonjë rezultat.


Megjithatë, ambasadorët deklaruan se progres është bërë dhe se Këshilli Politik duhej të mblidhet nesër për të arritur marrëveshjen.


Ajo që të gjithë ambasadorët theksuan në një zë ishte se partitë duhej të heqnin dorë nga kërkesat që shkonin kundër rekomandimeve OSBE/ODIHR.Etiketa: , ,

Pas