Aktualitet

Në PSG e duan për Champions League, por në debutim Mesi nuk shkëlqen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 16/09/21 |
mapo.al

Detyra dhe kërkesa kryesore ndaj Lionel Mesit tek PSG, është që të ndihmojë ekipin të fitojë Champions League, një triumf që parizienët nuk po e arrijnë dot.


Por në debutimin mbrëmë, për herë të parë me një bluzë tjetër, pas 150 ndeshjeve në këtë kompeticion me Barcelonën, lojtari më i mirë në botë, fituesi i 6 topave të artë, nuk arriti të bëjë ndonjë gjë.


Golin e vetëm për PSG e shënoi Ander Herrera, me një asist të Kylian Mbappe.Por ekipi belg, i Club Bruge, ka arritur të barazojë dhe me një entuziasëm të paparë sëbashku me 29 mijë tifozët, e ka luajtur ndeshjen si të ishte një fitore.
Belgët ishin energjik dhe të pathyeshëm, ndërsa portieri i PSG, Navas, shpëtoi mrekullisht portën nga një gol që do ti nxirrte parizienët me humbje.Mbështetësit e PSG kanë mbetur të zhgënjyer pasi presin shumë nga Lionel Mesi, i cili mban fanellën me numrin 30 tek PSG.

Trajneri Poketino është shprehur se duhet më shumë kohë që skuadra të koalidohet e të funksionojë si e tërë për ti marrë maksimumin lojtarëve dhe Mesit.

1


Etiketa: , , ,

Pas