Teknologji

Në vitin 2021 priten iPhone me ekran të plotë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:40 - 11/07/19 |
ro ot

Analisti i njohur Ming-Chi Kuo, ka zbuluar se modelet e iPhone për vitin 2020 do të kenë më pak modul TrueDepth, i cili do të lejojë shkurtime dukshëm më të ulëta në ekran.Kuo thekson se telefonat do të vijnë me module më të vogla për kamerën e pasme, të cilat gjithashtu do të reduktojnë madhësinë e përgjithshme të celularit.


Përveç kësaj, ai parashikon gjithashtu që Apple ka në plan të ridizajnojë shtëpizën, i cili mund të jetë i ndryshëm nga ajo që ofron dizajni i iPhone X dhe XS, por detajet nuk ofrohen. Kur vjen puna te kamerat, iPhone 2020 duhet të ketë sisteme lente 7P.
Duke kërkuar më tej në zhvillimin e ardhshëm të iPhone, Kuo pret që iPhon-e i parë me ekran të plotë të shfaqet në vjeshtën e vitit 2021.Kohët e fundit, janë shfaqur raporte se Apple planifikon të ringjallë Touch ID në ekran në një version të iPhone-exclusive për përdoruesit në Kinë.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas