fbpx

Politika

Negociatat, Shehu takon Juncker: Hezitimet për Shqipërinë janë reale dhe të forta

               Publikuar në : 11:32 - 26/06/18 |
mapo.al

Pas një takimi me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, deputeti demokrat, Tritan Shehu shprehet se hezitimet e disa vendeve për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë janë të forta dhe reale.


“Sot në Strasburg, Këshilli i Europës.Nje takim e bisede me Presidentin e Komisionit Europian, Z.Juncker. Pa dyshim te gjitha perpjekjet tona jane koncentruar ne nje pike, ne arritjen e hapjes se Negociatave per antaresimin e vendit tone ne BE. Hezitimet e disa vendeve jane reale e te forta, te lidhura keto me problemet serioze qe ka Shqiperia.


Megjithate duhet bere e pamundura per zgjidhjen me te mire te mundeshme, deri castin e fundit”, shkruan Tritan Shehu në Facebook.

 

 


Etiketa: ,

Pas