Aktualitet

Negociatat/ Varhelyi pas komunikimit me Bashën: Reformat duhet të vazhdojnë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:43 - 26/03/20 |
mapo.al

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europaian, Oliver Varhelyi, nëpërmjet një statusi në Twitter, shprehet se si pjesë e një komunikimi të vazhdueshëm, sot ka komunikuar me kreun e PD, Lulzim Basha, me të cili shprehet se kanë diskutuar mbi rëndësinë e arritjes së Shqipërisë në marrjen e dritës së gjelbër për bisedimet e pranimit.


Më tej, Komisioneri për Zgjerim shpreget se kanë rënë dakord se reformat duhet të vazhdojnë.


Reagimi i plotë:


Si pjesë të komunikimit të vazhdueshëm, fola sot me @lulzimbasha_al për rëndësinë e arritjes së #Shqipërisë në marrjen e dritës së gjelbër për bisedimet e pranimit. Ne kemi rënë dakord që reformat duhet të vazhdojnë. #BE i qëndron pranë Shqipërisë në përpjekjet e rindërtimit dhe luftën kundër #Coronavirus.


 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas