Aktualitet

Nëna e Aldi Ramës hap dyert e mortit, për varrimin kthehet dhe i ati nga Greqia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:09 - 30/09/21 |
mapo.al

Përcillet për në banesën e fundit Aldi Rama, i riu i cili vrau nënkomisarin Saimir Hoxha më 28 shtator 2021.


Nëna e Aldi Ramës hapi dyert e mortit në Durrës ndërsa në ceremoninë e varrimit të tij ka mbërritur nga Greqia dhe i ati i 21-vjeçarit. Prindërit e të riut ishin divorcuar vite më parë.


Aldi Rama kishte jetuar te shtëpia e gjyshërve aty ku edhe ishte rritur.Autopsia e trupit të 21-vjeçarit Aldi Rama ka arritur në përfundimin se vrasësi i nënkomisarit Saimir Hoxha ka qëlluar veten me pistoletë, por mungesa e plumbit që i mori jetën të riut e ka vështirësuar hetimin.
Autori i ngjarjes ka pasur plagë tejshkuese në kokë dhe predha që e goditi nuk është gjetur. Për këtë arsye prokuroria ka kërkuar ekspertimin e armës që mbante autori ditën e ngjarjes.

Lexo edhe :  U zhduk një muaj më parë, gjendet në Durrës 17-vjeçarja, arrestohet i riu


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas