Aktualitet

Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, jep dorëheqjen dhe i bashkohet opozitës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:13 - 08/03/21 |
mapo.al

Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri, raportohet se ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra. Tahiri do të kalojë me koalicionin opozitar.

Kjo ishte një lëvizje surprizë e Florian Tahirit, i cili ka punuar për vite me radhë në institucionin e qeverisjes vendore. Ajo që e bën edhe më surprizuese dorëheqjen e nënkryetarit të bashkisë Durrës, është pikërisht fakti se ai do të përfshihet në listën e kandidatëve të koalicionit “Aleanca për ndryshim”.


I emëruar në bashki në shkurt të vitit 2016, Florian Tahiri erdhi në këtë post nga radhët e PDIU-së, forcë politike në të cilën aderon prej vitesh.
Kryesia e Partisë Demokratike do të mblidhet sonte në orën 20:00 ku do të analizojë dhe japë aprovimin për listën shumëemërore të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.


Nga ana tjetër, LSI publikoi gjatë paradites së sotme listën e kandidatëve për deputetë. Vetë Monika Kryemadhi do të kandidojë në tre qarqe, pikërisht në Tiranë, Fier dhe Elbasan.


LEXO EDHE: 

Zgjedhjet e 25 prillit – Kryemadhi publikon listën e kandidatëve të LSI-së

1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas