Aktualitet

Nënkryetari i LSI-së, Vasili: Fajin nuk e ka populli për pandeminë, por shëndetësia e PPP-ve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:16 - 15/08/20 |
mapo.al

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shprehet se nuk e ka fajin populli për pandeminë, por shëndetësia e PPP-ve, siç e cilëson ai.


“Dy muaj e ca më parë kur Edi Rama shpalli se nuk do fliste për pandeminë se më e keqja sipas tij kish kaluar, e lëvdoi dhe falënderoi me zë të lartë dhe pa fund popullin, ndërsa sot kur çorganizimi ekstrem i qeverisë ka rënduar situatën fajin na e paskësh populli”, shprehet ndër të tjera Vasili; ndërsa kujton se “ky popull bashkë me shëndetësinë kanë kaluar vetëm në 30 vitet e fundit shpërthime epidemike e pandemi duke filluar nga kolera, poliomieliti, fruthi, sars, gripin e shpendëve etj”.


Reagimi i plotë


Fajin nuk e ka populli per Pandemine, por shendetesia e PPP-ve dhe ushqimeve me litar!


Nje lukuni qeveritaresh, por edhe profesionistesh te akaparuar po çjerrin fytin dhe i jane versulur popullit, qe sipas tyre qenka fajtor per pandemine.

Nen regjine e neveritshme propagandistike te qeverise, me te gjithe laperdharet ne kuvend e ngado te bere se bashku, i jane versulur popullit, qe eshte gjetur sipas tyre fajtor per pandemine.

Shendetesia e Edi Rames nga PPP e Koncesionet e deri tek ushqimet me litar neper spitale nuk kane asnje pergjegjesi e faj sepse fajtor na qenka populli per pandemine.

Dy muaj e ca me pare kur Edi Rama shpalli se nuk do fliste per pandemine se me e keqja sipas tij kish kaluar, e lëvdoi dhe falenderoi me ze te larte dhe pa fund popullin, ndersa sot kur ç’organizimi ekstrem i qeverise ka renduar situaten fajin na e paska populli.

Mjerim i madh kur keto gëbelsizma bajate te nje qeverie te paafte vihen ne goje edhe te ca njerezve te mjeksise.

Per keta te fundit kam uruar dhe uroj qe keto budalleqe, qe thone te vijne vetem nga dijet superficiale, nga mosnjohja e epidemiologjise apo nga ndonje interes i vogel vetjak per te ruajtur ndonje vend pune per vete a familjen, apo per ndonje perfitim vetjak sepse nese do ti besonin vertet do te ishte vertet nje dite e peshtire ne jeten e tyre sepse te besh popullin fajtor eshte thjesht injorance e ligë.

Sa per popullin dhe sistemin shendetesor edhe nje kujtese.

Eshte ky popull qe bashke me shendetesine kane kaluar vetem ne 30 vitet e fundit shperthime epidemike, epidemi e pandemi duke fillluar nga kolera,poliomieliti,fruthi, sars,gripin e shpendeve, gripin e derrit,lopen e cmendur etj.

Ka qene ky sistem shendetesor qe ka arritur nivele vaksinimi shume te larta te nivelit boteror ne bashkepunim me te njejtin popull dhe duke kaluar shume vende teper te zhvilluara europiane dhe me gjere.

Ka qene ky po i njejti popull qe se bashku me shendetesine ulen ne nje shifrore vdekshmerine foshnjore dhe amtare si treguesë fondamentalë te sistemit shendetesor.

Populli bashkepunon dhe i pergjigjet shkelqyeshem mesazheve te qarta, te konsoliduara dhe profesionale.

Por populli nuk mund te pranoje qe ta perdorin, ti shesin suksese qe nuk ekzistojne sic beri Edi Rama ne rastin e pandemise dhe me pas ti faturojne deshtimet qeveritare.

Populli eshte atje ku ka qene dhe pervecse duhet falenderuar nuk mund te fajesohet kurre.

Por qeveria qe katandisi shendetesine nga koncesionet tek ushqimet me litar neper spitale eshte ajo problemi shkaku dhe pasoja ndaj eshte edhe fajtorja e vetme,por edhe e pabesa e madhe kunder popullit te vet.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas