Kryesore

Nënkryetari i PD: Nuk ka nevojë për kërcënim, Veliaj vishet për qejf me fustan

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:38 - 14/11/18 |
mapo.al

Ditën e djeshme banorët e Astirit e intensifikuan edhe më shumë e protestën e tyre në mbrojtje të banesave të tyre, për shkak të deklaratave provokative nga ana e kreut të Bashkisë së Erion Veliajt, se të gjithë ata që pengojnë Unazën e Madhe janë shpellarë që nuk e duan zhvillimin.


Banorët kërcënuar se do të mbrojnë me gjakun e tyre banesave dhe një prej thirrjeve të përdorura nga ta ishte ‘’Erion Veliaj do të veshim me fustan!”.Lidhur me këto deklarata ka reaguar së fundi dhe nënkryetari demokrat Edi Paloka,i cili duke publikuar një foto të Veliajt me fustan, thotë se kërcënimi i banorëve nuk vlen në këtë rast, pasi kreu i Bashkisë e vesh me qejf fustanin.


Reagimi i deputetit Edi Paloka:

Banorët e Astirit kanë “kërcënuar” Veliajn se do e veshin me fustan?!!! Çfarë kërcënimi është ky?!!! Veliaj vishet për qejf me fustan…


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas