Aktualitet

“Nëse situata do të jetë e qëndrueshme”/ Manastirliu: Ja kur hapen çerdhet dhe kopshtet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:59 - 08/05/20 |
mapo.al

Sipas planit në tentativë, nëse të dhënat do të jenë të qendrueshme, bazuar në kriteret e përcaktuara nga Komiteti Teknik, nga data 1 qershor po planifikohet të lejohet hapja e çerdheve dhe e kopshteve publike dhe private.


“Dëshiroj të ndalem këtu, duke theksuar nevojën e një vlerësimi të thellë dhe shumë të kujdesshem të kushteve higjeno-sanitare për cdo strukture të kopshteve dhe cerdheve dhe standardeve qe duhet të plotesojne për të mirëpritur femijët në këto institucione me rregullat e reja.


Protokollet e sigurisë do të bëhen të njohura në ditët ëe vijim, ku dhe do të ngarkohen për zbatim të gjithë insitucionet përgjegjëse për plotësimin e tyre deri në këtë datë”, tha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.


LEXO EDHE: 


Zgjerohen “zonat e gjelbërta”, ja qytetet që rihapen nga data 11 maj


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas