Aktualitet

Nesër finalja e Champions-it, UEFA cakton arbitrat e duelit anglez


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:49 - 28/05/21 |
mapo.al

Finalja e Ligës së Kampionëve, e planifikuar për nesër në mbrëmje, me start orën 21:00, në stadiumin “Do Dragao” të Portos, midis Manchester City dhe Chelsea, do të gjykohet nga spanjolli Antonio Mateu Lahoz.Kjo është zgjedhja e bërë nga UEFA. Drejtësi me të do të bëjnë edhe bashkatdhetarët Pau Cebriàn Devis dhe Roberto del Palomar.

Në dhomën e VAR-it do të jetë Alejandro Hernàndez; si dhe dy spanjollë të tjerë, Juan Martinez Munuera e Inigo Prieto, së bashku me polakun Pawel Gil.29
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas