Aktualitet

Nesër ndryshon ora, akrepat do të lëvizin 60 minuta para

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:39 - 28/03/20 |
mapo.al

Të dielën më 29 mars në orën 2 të natës, akrepat e orës do të lëvizin 1 orë para. Kjo do të thotë se do të flemë 1 orë më pak.


Ora verore do të zgjasë deri më më 25 tetor. Vitet e fundit është folur për heqjen e orës standarde dhe për rrjedhojë do të kishte vetëm orë verore.


Komisioni Europian e kishte propozuar rreth tre vite më parë këtë ndryshim, por mesa duket hipoteza është shtyrë për një afat të pacaktuar ende.


 Etiketa: ,

Pas