Aktualitet

Nesër në Mapo Weekend: 20 vrasje në 4 muaj, vala e krimit në rritje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:03 - 07/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e fundjavës ngjarjet kriminale në katër muajt e parë të këtij viti. Kemi rritje të vrasjeve krahasuar me një vit më parë.


Ekzekutimet mafioze nga vrasës me pagesë janë shtuar. 19 viktima në përiudhën janar-prill 2020. Ndërsa në 6 muajt e parë të vitit të kaluar, ndonëse shumë ditë ishin nën kufizim për shkak pandemisë, u regjistruan 24 vrasje.


Shkak kryesor mbetet larja e hesapeve nga prishja e pazareve të drogës. Shumë ngjarje të pazbardhura. Flasin për gazetën Mapo gazetarët e kronikës, Anila Hoxha dhe Ferdinand Dervishi.Nesër në Mapo Weekend do të gjeni suplementin Letrar, me shkrime dhe poezi. Gjithashtu do të gjeni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

Lexo edhe :  Gatim i ri
1


Etiketa: , ,

Pas