Aktualitet

Nesër seanca për shkarkimin e Metës- Deputeti Maliqi bën publike votën e tij


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:15 - 08/06/21 |
mapo.al

Deputeti Lefter Maliqi, me anë të një statusi në Facebook ka bërë publike votën e tij kundër shkarkimit të Presidentit, Ilir Meta në seancën e nesërme të Kuvendit të Shqipërisë.


Statusi nga Lefter Maliqi:


Vota ime neser do jete kunder shkarkimit te Presidentit, kunder turpit te ketij parlamenti te kapur e keqperdorur keto 2 vite. Mos u habisni nga show dhe fleterrufeja ndaj Presidentit pasi nga ai parlament i kthyer ne estrade cfare nuk keni pare, qeshur e degjuar keto 2 vite.

Me votat e ketyre jane votuar PPT duke pasuruar oligarket dhe qeveritaret, eshte votuar prishja e marrveshjes se 5 Qershorit ne rezidencen Amerikane, ku me pas u prishen koalicionet dhe u krye masakra me e madhe elektorale me blerje, manipulime, presione. U votua KCK duke i perdorur nen presion bandat per zgjedhjet e 25 Prillit.Vendin e ka mbuluar krimi ne qeveri ne parlament, sfilatat ne drejtesi dhe varferia e pasiguria ne vend ku burri vret gruan, vellai motren, vjehrri dhendrin, shoku shokun, vrasje ne dere ne banese, ne makine, ne rruge, grabitje, vjedhje, droge etj. Seanca parlamentare neser do futet ne histori si turpi dhe deshtimi me i madh parlametarizimit ne vend.34


Etiketa: , , , ,

Pas