Kryesore

Nesër skadon afati për Reformën Zgjedhore, mblidhet sot pasdite Këshilli Politik

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:35 - 30/05/20 |
mapo.al

Një ditë më parë, edhe pse mbledhja ishte maratonë, mazhoranca dhe opozita nuk arritën dakordësi për Reformën Zgjedhore.


Mbledhja e Këshillit Politik u mbyll pa marrëveshje, ndërsa afati për mbylljen e Reformës deri në 31 maj, por prek deadline-n e vendosur nga ndërkombëtarët.


Burime për MAPO konfirmojnë se finalizimi me marrëveshje i Kodit të Ri elektoral, do të të tentohet sot pasdite. PD dhe PS kanë rëndë dakord për të mbledhur Këshillin Politik sot në orën 17:00.


Reforma Zgjedhore duhet të jetë aprovuar nga të gjithë krahët e politikës deri të dielën në prag mesnate.Etiketa: ,

Pas