Aktualitet

Neymar barazon rekordin e Peles, gol dhe asist në fitoren e Brazilit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:00 - 14/06/21 |
mapo.al

Nis në mënyrën më të mirë Kupa e Amerikës për Brazilin.


Kombëtarja braziliane ka mposhtur me 3 gola skuadrën e Venezuelës, ku heroi i takimit ishte Neymar i cili shënoi gol dhe dhuroi një asist.


Ndeshja u hap me golin e Markinjos në minutën e 23′, më pas ishte ylli i PSG-së i cili realizoi golin e dyfishimit të rezultatit në minutën e 64′ me penallti.Goli i tretë dhe i vulosjes së takimit erdhi nga Gabigol në minutën e 89′. Me këtë fitore kombëtarja e “Seleçao”-s, renditet në vendin e parë të Grupit B së bashku edhe me Kolumbinë që triumfuan minimalisht 1-0 ndaj Ekuadorit.
Vlen të theksohet se Nejmar ka arritur rekordin e Peles me 47 asiste në kombëtaren e Brazilit.1


Etiketa: , ,

Pas