Bota

Neymar fal Barcelonën, por ka një kusht absurd për spanjollët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:57 - 27/09/19 |
ro ot

Neymar dhe Barcelona duket se mund të gjejnë gjuhën e përbashkët mes tyre dhe çështja nuk do të zgjidhet me gjykatë. Sulmuesi brazilian udhëtoi ditën e djeshme drejt qytetit spanjoll, por nuk mori pjesë në gjyqin e zhvilluar ditën e sotme. 


Ai ka paditur klubin e Barcelonës, pasi pretendon 26 milionë euro + kamat-vonesat nga ish-klubi i tij, ndërsa Barcelona do 14 milionë euro si shkelje të klauzolave të kontratës në momentin e rinovimit me brazilianin deri në vitin 2022.


Ylli i PSG mund të falë katalanasit me kushtin e vetëm që të rikthehet tek ish-ekipi i tij. Një falje e tillë është gjobë më e madhe, pasi skuadra katalanase duhet të paguajë shifra të çmendura për të marrë brazilianin. Ai ka kontratë deri në vitin 2022 me francezët.LEXO EDHE: 
Neymar në Barcelonë, përballje me drejtuesit e katalanasve 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas