Kryesore

Neymar zbulon më në fund të ardhmen e tij

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:52 - 20/07/18 |
mapo.al

Pas muajsh plot me spekulime, më në fund Neymar ka zbuluar të ardhmen e tij, raporton TCH.Sulmuesi brazilian, në një ceremoni të Institutit Neymar Jr. në Sao Paulo, deklaroi: “Unë do të qëndroj në Paris. E kam një kontratë”.


“Shtypi ushqeu lajme të rreme dhe shpiku lajme komike. Spekulojnë shumë. Të gjithë e dinë dashurinë që kam për Presidentin (Al Khelaifi, i cili gjithashtu mori pjesë në event), për qytetin dhe për tifozët “, tha Neymar në paraqitjen e tij të parë në publik pas Kupës së Botës.
Braziliani tha se vendosi të shkonte në Paris “për një sfidë, për të pasur gjëra të reja dhe për ndjekjen e objektivave të reja”.26-vjeçari u shpreh se ishte “shumë i trishtuar” për eliminimin e Brazilit në çerekfinale të Kupës së Botës kundër Belgjikës (1-2), sepse ishte i bindur se Brazili kishte ekip të aftë për të fituar titullin.

Lexo edhe :  Lojtarët me parametra zero - Hysaj në listën e dëshirave të PSG

Neymar tha se është duke pritur që sezoni i ardhshëm të jetë “i suksesshëm” dhe të fitojë më shumë tituj me PSG sepse modeli “është shumë i mirë”.

Gjithashtu, Neymar nënvizoi se është një “nder” që do të luajë me “portierin e madh” italian Gianluigi Buffon, i cili firmosi për PSG.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas