Kryesore

Nga 5 Janari lejohet lëvizja deri në orë 22:00, hapur edhe lokalet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:53 - 03/01/21 |
mapo.al

Data 4 Janar, është dita e fundit kur qytetarët duhet të mos dalin nga banesa pas orës 20:30.

Sipas vendimit të Komitetit Teknik, baret, restorantet dhe lëvizja në vend prej datës 24 Dhjetor 2020-4 Janar 2021, lejohej deri më orën 20:30.


Dita e hënë do të jetë e fundit, pasi më pas rikthehet ora policore në 22:00, duke përfshirë edhe baret e restorantet që të qëndrojnë hapur deri në këtë orë.

– Prej datës 5 Janar kufizimi i lëvizjes rikthehet në orën 22:00, sipas specifikave që tashmë të gjithë i njohim.– Prej datës 5 Janar kufizimi i aktiviteteve të bareve dhe restoranteve rikthehet në orën 22:00”,- thuhet në vendimin e Komitetit Teknik.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas