Aktualitet

Nga çifti Anagnosti e Tinka Kurti – Nis vaksinimi i të moshuarve personalitete


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:47 - 21/02/21 |
mapo.al

Sot nis procesi i vaksinimit për të moshuarit personalitete mbi moshën 80 vjeç.

Në qendrën më të madhe të vaksinimit, në stadiumin “Air Albania”, Tiranë,  pritet të vaksinohen 24 figura të njohura.


Ndërkohë, deri më tani, kanë mbërritur për të marrë dozën e parë të vaksinës anti-Covid, aktorë, artistë e politikanë si Tinka Kurti, Pirro Milkani, Sherif Merdani, Aleksandër Meksi, Alfred Moisiu, Reshat Arbana, Margarita Xhepa,  Roza e Dhimitër Anagnosti, etj.
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Elbasani se, nisja e vaksinimit anti-Covid nga personalitetet e moshës mbi 80 vjeç është më shumë një shenjë sensibilizimi apo ndërgjegjësimi për ata persona që dyshojnë tek efikasiteti i vaksinës.


Dhe se, të moshuarit e njohur do të paraprijnë ata të zakonshmit.


 

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas